top of page
  • Zdjęcie autorakulik

DESIGN yourself

Najnowszą kolekcję Kulik na sezon jesień-zima 2020 stworzyłyśmy pod hasłem DESIGN yourself. Prezentujemy w niej torebki wyraziste w formie, które możesz dowolnie personalizować przyciągającymi detalami. Sama więc zdecydujesz, w jakim kontekście i jak będziesz nosić wybrany model: na krótszym, ręcznie plecionym pasku, dłuższym skórzanym z mini torebeczką, na cienkim łańcuszku (a może bez?) i dalej: na zakupy, do pracy czy na spacer. Choć to nie wszystko. W linii AW 20/21 zdecydowałyśmy się także na podjęcie współpracy z utalentowaną projektantką i kolażystką Olą Szatkowską.


W tworzeniu projektów często sięgamy po inspiracje architekturą i nowoczesną sztuką. Tym razem poszłyśmy jednak o krok dalej. Podjęłyśmy współpracę z inspirującą projektantką Olą Szatkowską, specjalizującą się w kolażach, które łączą metody analogową i cyfrową. Stworzyła ona plakat promujący naszą najnowszą kolekcję, który jeszcze dosadniej zachęca do ,,DESIGN yourself”. Powstała ilustracja wykonana metodą kolażu, daje wyraz płynącej kobiecej siły i witalności, ale jednocześnie jej zmienności, poprzez śmiałą zabawę stylem.


Na soczyście pomarańczowej tafli znalazły się elementy pasków dostępnych w kolekcji, w tle z fakturą tłoczonej skóry i w aranżacji rozłożystych płatków kwiatów w barwie przydymionej bieli. Na pierwszym planie znajduje się postać kobiety ze zdjęcia, która powstało na sesji wizerunkowej. Modelka jest w oranżowym płaszczu z nowym modelem Mini Pure Love, torebką na ramię, przyozdobioną gamą pasków: od ręcznie plecionych, przez te w formie łańcuszka, czy tych skórzanych o różnych długościach. Estetyka kolażu daje efekt energetycznej siły, mocno przyciąga uwagę, a przy tym w punkt podkreśla charakter emocji powstałej kolekcji. Jest eklektycznym obrazem, który zręcznie dopełnia nasz manifest o podkreślanie osobowości poprzez zmienność stylu i tworzenie go odnowa, w zależności od naszego samopoczucia, okoliczności czy sytuacji, w której się aktualnie znajdujemy.

DESIGN yourself to torebki wykonane z perfekcyjną dbałością o każdy szczegół, które w pandemicznej rzeczywistości mają zachęcić do wyrażania siebie, a przy tym przysłużyć się swoją funkcjonalnością i komfortem.1145 wyświetleń
bottom of page