top of page
kulik torebki damskie skórzane.jpg
kulik torebki.jpg

O nas

To my tworzymy KULIK

kulik torebki.jpg

Witaj w świecie KULIK

Kulik to polska marka modowa, która powstała w Łodzi w 2016 roku. Dostarcza na rynek unikatowe projekty skórzanych torebek i akcesoriów, których nowoczesna forma stanowi znak firmowy brandu. W ofercie dostępne jest także komfortowe i ponadczasowe obuwie z drewna, zwane drewniakami. O ekskluzywności produktów decydują najlepszej jakości materiały, architektoniczna estetyka oraz tradycyjne techniki produkcji.

 

Kulik wielokrotnie był doceniany przez najważniejsze tytuły modowe w Polsce. O marce pisały takie magazyny jak Vogue, Twój Styl czy Elle. Kolekcje brandu są kupowane przez klientki na całym świecie - od Francji, Hiszpanii i Włochy przez Japonię, Malezję po Nową Zelandię i Kanadę. W 2021 roku marka ruszyła na podbój rynku amerykańskiego. Rozpoczęła współpracę z prestiżowym butikiem Flying Solo, który mieści się w SoHo, artystycznej dzielnicy Nowego Jorku.

 Od  wspólnych pasji po autorski projekt

Twórczyniami Kulik są kuzynki - Ewa i Sylwia Jeżewskie. Ewa kilka lat temu zajmowała się projektowaniem wnętrz, a Sylwia pracowała dla producenta odzieżowego, podróżując do Azji w poszukiwaniu surowców. Spędzały w pracy siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Powiedziały sobie stop w tym samym momencie i tak ich drogi się spotkały. Od lat marzyły o wspólnym projekcie, dzieląc te same zainteresowania skupione wokół mody, sztuki i architektonicznej estetyki. 

Odkąd pamiętam, zawsze chciałam projektować dla kobiet, pomyślałam, że torebki to idealny pomysł. To one są dla mnie odzwierciedleniem architektury w miniaturze. Ważna jest w nich forma i symetria, a przy tym to, czy są funkcjonalne oraz z jakich materiałów zostały wykonane.  

                                                                                                                Ewa

Zanim wystartowałyśmy, długo przygotowywałyśmy się do pierwszej kolekcji. Byłyśmy we Włoszech w poszukiwaniu najlepszych skór. Przez kilkanaście miesięcy tworzyłyśmy modele, które nosiły i testowały nasze koleżanki. I tak

powstał Kulik.  

                                                                                                   Sylwia

 

Od inspiracji po wykonanie - w zgodzie z naturą

"Działamy w zgodzie z zasadą, że luksus może być eko, a pragnienia ludzi warto godzić z potrzebami środowiska"    Ewa i Sylwia

Proces twórczy rozpoczyna się w łódzkiej pracowni Ewy i Sylwii, gdzie powstają pierwsze szkice torebek oraz drewniaków. Projektantki cenią prace architekta Franka Lloyda Wrighta, stąd blisko im do minimalistycznej geometrii modernizmu. Uwielbiają artystkę Friedę Khalo, której twórczość jest mocno kolorowa i niekiedy przerysowana. Jedno, drugiego nie wyklucza. Kolekcje Kulik mają zatem proste formy, ale dodatki są wyraziste i oryginalne.

Torebki Kulik wykonywane są z surowców o wysokiej jakości, wytwarzanych w transparentny sposób. Powstają ze skóry naturalnej, pochodzącej z niewielkiej włoskiej manufaktury. Materiał ten to efekt uboczny przetwórstwa. Z poszanowaniem środowiska naturalnego jest garbowany roślinne.

 

O ostateczny kształt torebki Kulik dbają doświadczeni mistrzowie kaletnictwa z rodzinnego zakładu pod Łodzią, co gwarantuje najwyższą jakość wykonania każdego, choćby najmniejszego detalu.

 

Kulik zaprasza do kreowania własnych stylizacji w zgodzie z Twoją wyjątkową osobowością. Każdy model torebki może być dowolnie spersonalizowany poprzez dobór różnobarwnego paska ze sznurków, który jest ręcznie pleciony przez włoską artystkę.  

Pierwsze drewniaki Kulik, dziś modnie nazywane clogsami, powstawały niemal rok. Ewa i Sylwia długo eksperymentowały, żeby uzyskać idealne proporcje i nowoczesną formę. W takim produkcie każdy detal ma znaczenie. Drewno musi być wystarczająco lekkie, odpowiednio suche, aby nie pękało, mieć ten sam kolor oraz fakturę. Każda para wykonywana jest w całości ręcznie i jest efektem pracy lokalnych rzemieślników.

 

Gotowy produkt, który trafia w Twoje ręce, wysyłany jest do Ciebie w opakowaniu z tworzywa biodegradowalnego. Metki są wykonane z papieru recyklingowanego. Dbałość o zrównoważony proces produkcji, oparty na starannie dobranych rozwiązaniach sprawia, że produktem Kulik możesz cieszyć się przez długie lata. 

ŁÓDŹ

KULIK STUDIO

showroom/biuro

ul. Długosza 55

Polska

Przed wizytą prosimy o wiadomość

sklepy
bottom of page